REKAPITULACE ROKU 2021

Ráda se ohlížím zpátky, až když se brány starého roku uzavřou, takže jdu na to. 🙂

Rok 2021 byl dost přelomový a výživný, kdyby mi někdo před rokem řekl, v jakých vodách budu brouzdat a co budu mít za sebou, nevěřila bych.

✨ S přelomem loňského roku jsem už vážněji řešila, kam budu svůj profesní život směřovat dál — mám za sebou téměř dekádu společné cesty s mou srdeční záležitostí — Montessori školkou a miniškolkou Jonáš, kterou jsem před 10 lety pro své dva syny založila, na “zelené louce”, s veškerou svou energií a srdcem. Plnila jsem si svůj sen, s neskutečnou vírou v to, co dělám a co chci žít.

Jenže i má nevyčerpatelná energie se po těch letech nasazení ukázala jako vyčerpatelná a já si musela připustit, že lavíruji na hranici vyhoření a že jsem tomuto projektu zřejmě dala už vše, co jsem mu dát mohla. A že cítím, že má užitečnost je nyní jinde — v pomáhání těm, kteří třeba také běží za svým snem, ale tak trochu (jako já před lety) zapomínají svůj vlastní život za první zatáčkou. 😊

✨ A tak jsem se v lednu 2021 rozhodla investovat nemalou částku do svého profesního růstu a naskočit do zahraničního programu, abych více pronikla do onlinového prostoru a dostala se tak blíže ke svým ideálním klientkám — ženám, které prostě nestíhají žít život podle svých představ, jsou v neustálém poklusu a stresu a o svém vysněném spokojeném životě si zatím nechávají jen zdát každý večer před usnutím.

✨ Slibovala jsem si od tohoto programu taky komunitu podobně naladěných inspirativních žen, které se nebojí jít za svým snem a to se mi splnilo vrchovatě — jsem vděčná za naši skupinku, ve které si rozumíme a podporujeme se, byť jsme každá na své cestě v jiném bodě.

🍀 Následující dva měsíce byly neskutečně výživné, tvořila jsem za běhu s hashtagem #trusttheprocess svůj první 4týdenní online program “Vylaď si život — Nauč se vypnout hlavu a najít vnitřní klid a rovnováhu”. Zcela neznalá online prostředí, natáčení videí, tvoření obsahu facebookové skupiny a dalších marketingových vychytávek. 

🍀 Byl to slušný nápor na můj perfekcionismus a jsem přesvědčena, že bych se za normálních okolností do něčeho podobného nikdy s takovým nasazením (a takovou chybovostí) nepustila… 😅

🍀❓Po absolvování tohoto programu mi zůstalo v hlavě spoustu otazníků, co a jak dál — třeba že se to úplně nezdá, ale online prostředí umí pěkně vysávat, že to, co chci dělat, dělá vlastně skoro každý, že už všechno bylo řečeno a že to spoustu lidí dělá déle a lépe, atp.

🍀 Ale uvnitř mě zůstala velká touha předávat to něco ze sebe dál. Naučit se s vděčností přijímat a slavit své vlastní úžasné úspěchy a netočit se na tom, co se nepovedlo podle mých představ — je totiž ideální se z toho ponaučit a příště to udělat lépe. 

❤️ Posilovaly mě v tom hlavně děkovné reakce žen, kterým má energie pomohla, rozsvítila život a ukázala novou cestu k efektivitě a spokojenosti.

❤️ A tak jsem se pustila do dalších dvou kampaní a každá byla o tolik lepší než ta předchozí — nakonec se do mých minikurzů přihlásilo více než 1000 účastníků!

❤️ Zjišťuji (resp. ujišťuji se), že mě opravdu moc baví předávat kus sebe ostatním, pomáhat jim hledat řešení, posouvat je dopředu a také vím, že spokojený život můžu žít opravdu jen tehdy, když si ho naplním věcmi, které mě těší a dělám je od srdce. A když přijmu každý “přešlap” s pokorou a děkuji za něj, protože jen díky tomu vidím i to dobré a mám možnost se zlepšovat.

❤️ Má cesta ale zdaleka nekončí — plním si další sen a do nového roku 2022 vcházím jako psychoterapeutka pod supervizí — věnuji se terapii zaměřené na řešení. 

✨ A mám spoustu plánů a vizí do roku 2022 — chci pomáhat a být užitečná, chci posouvat lidi k jejich vysněným cílům a hlavně spokojenému životu, chci vytvořit svůj první e‑book a pronajmout si v Praze terapeutickou místnost, ve které budu jednou týdně fungovat offline.

❤️ Děkuji všem, kteří v roce 2021 prošli mým životem a co se profesního života týká, tak největší dík patří jednoznačně Ince Ingrid Dach, protože mě neskutečně inspiruje a zejména díky ní jsem otevřela ty pomyslné dveře k další etapě svého spokojeného života. 🤩

 ❤️ A také Věrce Vera Svach, která v říjnu taktéž obohatila můj pracovní svět a provedla mě mou poslední úspěšnou kampaní s vlídností a intenzivní podporou, kterou tak moc potřebuji! 😍

Děkuji! 🙏

✨🦋  A co bych dodala na závěr? 🦋✨

Abyste se nebáli žít život podle svých představ a nezapomínali na 5 základních pilířů spokojenosti:

🦋 Zákon rezonance — obklopujte se pouze lidmi, se kterými je vám dobře. Nebojte se rozpojovat nefunkční spojení a negativní lidi ve svém okolí pouze přijměte jako lekci, uvědomění, zrcadlo, ale v negaci nesetrvávejte zbytečně dlouho.

🦋 Priority — je jen a jen na vás, komu a čemu se rozhodnete věnovat svůj čas — všichni máme k dispozici stejný počet minut každý den. Tak nezapomínejte dávat sami sebe na první místo. 

🦋 Vděčnost — pokud nejsme spokojení s tím, co máme, proč si myslíme, že budeme spokojení, když budeme mít víc? 😉 Každý den si zvědomte jeden malý úspěch všedních dní a poděkujte za běžný život ve zdraví a s vašimi nejbližšími. 

🦋 Dech a spánek — uvědomujte si své dýchání kdykoliv si vzpomenete (zklidníte tím tepovou frekvenci a snížíte stres) a odměňujte se spánkem — vyčleňte si na spánek pravidelně 8 hodin.

🦋 A život tady a teď, vědomě a s lehkostí — nic není jen špatné — i rozbité hodiny ukazují dvakrát za den správný čas. 😉

Mějte naplněný a spokojený rok 2022!

✨🦋 Vaše Míša 🦋✨