Moje cesta životem k terapii

Jmenuji se Michaela a jsem terapeutka ve výcviku, koučka a lektorka.

Přestože jsem se už od dětství toužila věnovat psychologii a pedagogice, tak jsem (asi spíše shodou náhod a okolností) v roce 2002 odpromovala v oboru Systémové inženýrství a informatika. 🙂

Každopádně téměř celý svůj profesní život se nakonec právě psychologii, pedagogice a vzdělávání dětí a dospělých věnuji. Od roku 2006 jsem působila jako lektorka kurzů pro děti a seminářů pro rodiče — zaměřující se zejména na psychologii a výchovu dětí, emoční inteligenci, Montessori pedagogiku a další.

Toto mé období jsem završila v roce 2011, kdy jsem (pro své dva syny ;-)) založila Montessori školku Jonáš v Praze, díky které jsem se začala o psychologii a pedagogiku zajímat ještě intenzivněji. Vzdělávací a inspirativní prostředí, které jsem vytvořila a kterým jsem se obklopila, mě velmi nadchlo a dalo mi obrovský rozhled a zkušenosti.

Zároveň mi ale umožnilo prožít si i opačnou stranu této mince a zjistit, jak snadné je vyhořet, propadnout stresu, perfekcionismu, pocitu nespokojenosti a zahlcenosti. Že dělat práci pouze srdcem nestačí a jak je v tomto prostředí důležité držet svou energii a nadšení na uzdě. 

A tím začala má cesta ROVNOVÁHY & SPOKOJENOSTI v osobním i pracovním životě — nastavování konceptu work-life balance, zaměření se na antistresové a relaxační techniky, zvyšování stresové resilience, naslouchání naší intuici a učení se sebereflexe.

Dnes čím dál více vnímám, jak syndrom vyhoření již zdaleka není jen doménou lidí pracujících v pedagogice či v sociálních službách, jako tomu bylo dříve, ale stává se bohužel v nějaké podobě velmi častým a nežádoucím společníkem v životech téměř každého z nás. 

Velmi mě baví chápat a vnímat situace v širších souvislostech, ve své práci s oblibou využívám neurovědecké poznatky (jak funguje naše tělo — mozek — emoce), které propojuji s prvky expresivních terapií, zejména prostřednictvím práce s tělem, hudbou, arteterapií, atp. Ráda také pracuji s vizualizacemi a různými technikami k ukotvení, dobití energie a k rozvíjení kreativity a všímavosti — ke všemu, co se nám v životě děje.

Pokud vás moje cesta zaujala a vy máte pocit, že bych mohla váš život obohatit a někam posunout, ráda se s vámi propojím.

Budu se těšit na setkání,

Vzdělání

Pro ty, co se lépe orientují přes certifikáty a diplomy 😉 

2022 — dosud

Hypnoterapie zaměřená na řešení – využití přímých a nepřímých sugescí při spoluvytváření řešení s klienty (akreditace AKP – Asociace klinických psychologů) — DALET Institut, s.r.o. 

2020 — dosud

Komplexní výcvik v psychoterapii zaměřené na řešení (akreditace MPSV, ČAP — Česká asociace pro psychoterapii) — DALET Institut, s.r.o.

2020 — 2021

Roční výcvik INTECO Integrativní kouč (akreditace MŠMT) — Škola manažerského rozvoje s.r.o.

2018 — 2020

Expresivní terapie se zaměřením na arteterapii (CŽV) — Masarykova univerzita v Brně, Pedagogická fakulta

2017 — 2018

Roční kurz Stres a možnosti jeho zvládání (CŽV) — FF UK, Katedra psychologie

2017

Výcvik mentoringu a koučinku pro pedagogy (akreditace MŠMT) — CEDU — Centrum pro demokratické učení, o.p.s.

2002

Ing. — Systémové inženýrství a informatika — ČZU, Provozně ekonomická fakulta